event billede

Program: Hent program


08:30 - 08:55
Registrering og morgenmad

08:55 - 09:00
Velkomst
Jakob Schjoldager
, 
redaktør
, 
Computerworld

09:00 - 09:25
Adressering af procesudfordringer for at få det fulde udbytte af automatisering
Bizcon vil introducere en praktisk guideline til at arbejde faktabaseret med forretningsprocesser i forhold til identificering af kandidater til automatisering, re-design af forretningsprocessen, måling af effekten af automatiseringen samt den governance, der bør inkluderes, hvis man arbejder struktureret med optimering af processer fra AS-IS til TO-BE stadiet.
Anders Mortensen
, 
CEO
, 
Bizcon

09:25 - 09:35
Spørgsmål til Bizcon

09:35 - 10:00
Rådgivning og hjælp til intelligent proces automatisering i øjenhøjde
Hvad skal der til for, at I kan automatisere jeres forretningsprocesser?

Vi hjælper dig med at automatisere og digitalisere dine interne forretningsprocesser og data og levere dem - klar til at handle på, så du kan fokusere på det vigtige.

Efter oplægget ved du, hvordan du kommer i gang med at automatisere og digitalisere udvalgte forretningsprocesser.

Du får konkret viden om, hvordan vi kan hjælpe dig med at tage næste skridt.
Morten Andersen
, 
CEO
, 
ScanSolutions ApS
Louise Jacobi
, 
Teamleder for Automatisering og Planlægning
, 
Købstædernes Forsikring

10:00 - 10:10
Spørgsmål til ScanSolutions

10:10 - 10:40
Pause

10:40 - 11:05
Få mere effekt med intelligent automatisering
Ved at kombinere fordelene ved RPA med avancerede AI-discipliner som NLP, machine learning, image recognition og chatbots kan du nu integrere beslutningskompetencen i virksomhedens automatiseringer.

Resultatet er ofte bedre kundeoplevelse, mere præcis håndtering af cases og ikke mindst et stærkt reduceret supporttryk på andre af virksomhedens funktioner.

Hør hvordan nogle af Nordens førende organisationer benytter de nye teknologier og få inspiration til, hvordan teknologien kan hjælpe din virksomhed med nye services og lavere omkostninger.
Oplægget holdes på engelsk
Gaurav Khullar
, 
Head of AI
, 
Digital Workforce

11:05 - 11:15
Spørgsmål til Digital Workforce

11:15 - 11:40
Accelerer din digitalisering med software robotter (RPA) og agil integration
I denne præsentation vil du blive introduceret til, hvordan man kan anvende RPA til at understøtte automatisering samt fremskynde levering af kritiske digitaliseringsprojekter.

Endvidere vil der blive givet eksempler på, hvordan man kan bruge SmartRPA’s hybrid RPA/integrations-løsning til at binde teknologier såsom proces orkestrering, BPM, kognitiv OCR, data mining samt kunstig intelligent sammen og levere færdige applikationer hurtigere og billigere end tidligere.
Stefan Andreasen
, 
Co-Founder
, 
SmartRPA

11:40 - 11:50
Spørgsmål til Smart RPA

11:50 - 12:40
Frokost

12:40 - 13:05
Kundecase - BEC rejse ind i RPA
Hør om BEC rejse ind i RPA og de overvejelser de gjorde sig omkring værdiskabelsen i et IT fællesskab med mange kunder. Flemming Hansen giver en kort gennemgang af deres resultater, sammen med nogle konkrete use cases på robotter de har udviklet.
Flemming Hansen
, 
proceschef
, 
BEC

13:05 - 13:30
Kundecase - Novo Nordisk
Carsten Lützhøft, director, Process Digitalisation, som leder intelligent digital automation across Novo Nordisk Product Supply global organisation, deler erfaringer fra Novo Nordisks implementeringer af økosystemer af teknologier som RPA, BRM og OCR til at automatisere E2E og komplekse processer.

  • Hvordan begyndte det
  • Hvor langt de er kommet
  • Udfordringer undervejs
  • Hvad vil fremtiden bringe
  • Hvad har IPA betyder for Novo Nordisk
Carsten Lützhøft
, 
Director, Process Digitalisation
, 
Novo Nordisk

13:35 - 14:00
Kundecase - Udviklings- og forenklingsstyrrelsen
Simon Wang Thellesen
, 
Head of Digital Process Automation CoE
, 
Udviklings- og Forenklingsstyrelsen

14:05 - 14:20
Pause

14:20 - 14:45
Paneldebat: Hvordan høster man gevinster på digitaliseringens muligheder ved at fokusere på automatisering
Flemming Hansen, proceschef hos BEC
Carsten Lützhøft, Director, Process Digitalisation hos Novo Nordisk
Simon Wang Thellesen,Head of Digital Process Automation hos Udviklings- og Forenklingsstyrelsen

14:50 - 15:15
Automatiseret beslutningsstøtte
  • Den automatiserede beslutningsstøtte, som en virksomhed får adgang til, når datafangsten fra RPA smelter sammen med de selvlærende algoritmer.
  • Mulighederne, der ligger i, at avanceret analyse kan foregå i real time – så data bliver screenet, imens de bliver indsamlet af robotterne. Hvis der dukker informationer op, som man ikke i forvejen har kendskab til, bliver de med det samme vurderet ud fra eksempelvis GDPR.
  • Hvad skal vi med en virtuel robot-assistent (RDA) til hver af os?
  • Effekten af, at man rykker fra at køre et RPA-tilbageløb, som nogen skal håndtere manuelt, til at man får placeret alle sagerne efter de sagsbehandlere, der bedst kan håndtere sagerne ud fra sagernes kompleksitet.
Mads Krogh Nielsen
, 
partner
, 
Carve Consulting P/S

15:20 - 15:20
Tak for idag
Partnere
Det får du ud af det
  • Om mulighederne i intelligent process automization.
  • Hvordan du kommer i gang med IPA.
  • Om gevinsterne med teknologien.
  • Hvordan du håndterer de fem teknologier, der tilsammen udgør IPA
Praktiske Oplysninger
Dato:
28/5 2019
Tid:
08:30 til 15:20
Sted:
Wihlborgs Konferencecenter
Lautrupvang 8
2750 Ballerup
Pris:
495 kr.
Change language