Dan Thomsen er partner hos Data & More. Han har arbejdet med GDPR, digital workplace, document management og enterprise search løsninger de sidste 20 år både i Danmark, Europa og USA. Han er ansvarlig for implementering af Data & More compliance løsninger.
Bo arbejder professionelt med alle udfordringer og ved at risici og uforudsete udfordringer er et vilkår, når man arbejder med IT-sikkerhed. Han har mere end 25 års erfaring med håndtering af IT, risikostyring, ledelse og problemløsning, heraf mere end 14 år som manager og direktør af IT-afdelingen i Saxo Bank. Derudover er Bo militært uddannet og arbejdet ni år som master sergent med bl.a. F-16, bortskaffelse af våben og ammunition og i militærpolitiet.
Jesper B. Hansen, CDO og informationssikkerhedskonsulent, har mere end 20 års erfaring inden for informationssikkerhed, og en altid energisk praktisk tilgang til Data- og informationssikkerhed. Jesper har erfaring fra både PwC, som konsulent og PFA, som CISO & Head of infrastructure Management. Han har særligt beskæftiget sig med organisering og implementering af både tekniske og ’bløde’ aspekter af informationssikkerhed.
Jesper er, qua sin mangeårige erfaring og store erfaring hos kunder, udviklingsansvarlig i Siscon, for nye metodikker og koncepter mod Siscons kunder. Han er også en af designerne bag udviklingen af ControlManager™, der særligt har fokus på GRC & GDPR med effektivitet, overblik og forankring i virksomheder.