Kim Stensdal er teknologiredaktør på Computerworld og skriver blandt andet om cloud, big data, forretningssoftware og it-ledelse.
Født og opvokset i Bulgarien. Bachelor i Computer Science fra University of Economics i Varna (Bulgarien) og AP Degree i Service Management fra CPH Business Academy. Han har boet i København siden August 2015 og tiltrådte Airtame i Juli 2016.
Miracle hjælper Dansk Supermarked Group med at optimere sine kundeoplevelser. Anders Pold fra Dansk Supermarked Group vil dele ud af de mange oplevelser og erfaringer, som selskabet har fået på rejsen mod endnu bedre kundeoplevelser.
Peter Melvig, business development manager, Miracle
Anders Pold, head of personalized experiences, Digital Growth Center, Dansk Supermarked Group
Vælg dette indlæg
NPS er den mest udbredte metode til at drive et effektivt loyalitetsprogram. Hør Moment fortælle om deres NPS strategi og hvordan de opnår det bedste grundlag for digital optimering, på basis af input på kundens præmisser.
Peter Tranberg Møller, kommerciel direktør, NPS.Today
Flemming Rand, direktør, NPS.Today
Sara Vinding, Operations og HR-Manager, Moment A/S
Vælg dette indlæg
2 nordjyskes cases giver dig deres oplevelser. 'Design thinking', 'customer journey' og 'user experience' som tilgang til at skabe gode oplevelser – i praksis.
Jakob Norgaard Mortensen, adm. direktør & partner, Combine A/S
Vælg dette indlæg
Hvordan tænker man kundeoplevelsen ind i hele virksomheds-kulturen og ikke kun i produktet? Hvordan mindsker man churn, øger mer- og opsalg og tænker kundeoplevelsen ind i hele kunderejsen?
Jonas Berntsen, CCO, MapsPeople
Vælg dette indlæg
Anne-Kathrine Kjær Christensen giver en introduktion til persuasive technology og kommer med konkrete strategier til at ændre adfærd med viden fra retorikken, neurovidenskaben og psykologien.
Anne-Kathrine Kjær Christensen, owner & customer experience consultant, Specifii
Vælg dette indlæg
Med mere end to millioner apps i de forskellige app stores og en høj udbredelse af smartphones på globalt plan er apps blevet et af de primære kontaktpunkter med brugerne for de fleste virksomheder.
Eva-Maria Færgemann Nielsen, UX Konsulent, Nodes
Vælg dette indlæg
Morten Aagreen er ansvarlig for Telias Product Management-afdeling. Morten har over 20 års erfaring i telebranchen, og har de seneste tre år arbejdet med digital transformation, hvor han har været instrumental i den kulturelle forandring og det ændrede mindset, som bl.a. har været med til at nedbryde siloer og forankre agile metoder. Mit Telia er projektet, der har dannet skole for den ”nye måde at arbejde på”.
Forfatter, digital strateg og iværksætter. Hun har arbejdet med startups, store organisationer og teknologi i mere end to årtier og hjælper virksomheder med at udvikle deres digitale strategi. Hun har arbejdet i NYC i to år med at hjælpe startups ind på det amerikanske marked og var vært for tv-showet Tech & the City fra Nasdaq. Hun har brugt fire år i corporate venture, som chef for innovation i Atea og som leder af venture development hos Maersk Growth.